Aktiviteler

Fethiye, Akdeniz'in içinde irili ufaklı adaların serpiştiği Fethiye Körfezinde, arkası çam ormanlarıyla çevrili kuzeye açık bir koyda yer alır. Fethiye'nin, benzersiz coğrafyası ve iklimi sayesinde tatilinizi bir çok aktivite ile renklendirebilirsiniz.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Termik noktalarının zengin ve yaygın olması, atlayıştan sonra daha da yükselerek deniz üzerinde uçabilme özelliği, çevredeki bitki örtüsünün zenginliği, doyumsuz güzellikteki Ölüdeniz manzarası, denize sıfır inen tatlı bir eğim ve daha pek çok nedenle Babadağ rakipsiz bir yamaç paraşütü merkezi konumundadır.

DALIŞ

Zengin flora ve faunaya sahip, gizemli deniz dibini keşfetmek isteyenlere hem dalış eğitimi, hem spor hem de fotoğraf çekme olanağı sunan bu aktivite Fethiye'nin elverişli iklim koşullarında 12 ay sürdürülebilmektedir.

JEEP SAFARİ

Fethiye'de bulunan seyahat acentalarının, farklı güzergahlarda gerçekleştirdikleri turlarla zorlu engelleri aşarak, vahşi doğanın ve tarihin gizemli güzelliklerine erişenlerin sayısı her geçen gün artmakta, her yaşta insanın ilgisini çeken aktivite giderek yaygınlaşmaktadır.

YÜRÜYÜŞ

Likya Yolu üzerindeki rotalarda yürüyüşlere katılarak, zengin hayvan ve bitki topluluklarını görme, kırsal kesimin kültürünü tanıma, ören yerlerini keşfetme ve doğayla iç içe yaşayarak, çağdaş yaşamın stresli ortamından uzaklaşma şansını yakalayabilirsiniz .