Yakın Çevre

Orka Boutıque Hotel, şehir merkezinde, kent ile denizin kesiştiği noktada yer almaktadır. Fethiye’nin eğlence ve alışveriş merkezi konumundaki tarihi Paspatur çarşısı, Kent meydanı ve kültür merkezi gibi önemli noktalar otelimize yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Kent ve denizi 360’ açıyla panoramik olarak izleyen benzersiz konumu ve kolay ulaşılabilirliği sayesinde yerli ve yabancı misafirlerimiz açısından cazip hale gelmektedir.
Doğal güzellikleri ve tarihi yerleri ile dünyada isim yapmış olan Fethiye, size tatilinizi daha güzel ve keyifli hale getirebileceğiniz birçok imkan sunacak.

ŞEHİR İÇİ UZAKLIKLAR

Orka Boutique Hotel - Göcek

32 Km

Orka Boutique Hotel - Ölüdeniz

12,5 Km

Orka Boutique Hotel - Hisarönü

10 Km

Orka Boutique Hotel - Ovacık

8 Km

Orka Boutique Hotel - Kayaköy

11,5 Km

Orka Boutique Hotel - Saklıkent

42 Km

Orka Boutique Hotel - Xanthos

57 Km

Orka Boutique Hotel -Letoon

66 Km

Orka Boutique Hotel - Patara

77 Km

Orka Boutique Hotel - Pınara

44 Km

Orka Boutique Hotel - Tlos

42 Km

Orka Boutique Hotel - Cadianda

24 Km

Orka Boutique Hotel - Çalış

2 Km

ÖLÜDENİZ (BLUE LAGOON)

Ölüdeniz ve Belcekız Plajı, bütün dünyada "mavi cennet" diye bilinen bir doğa harikası. Yüzme ve su sporları için kristal berraklığında turkuvaz renkli denizi, bembeyaz kumsalı ve gökyüzünden hiç eksik olmayan güneşi ile dünyanın gözdesi Ölüdeniz'i keşfedin.

KELEBEKLER VADİSİ

Derin bir vadinin tabanında yer alan Kelebekler vadisi Fethiye'nin en güzel koylarından birisidir. Vadide ilkbahar aylarından başlayarak yılın büyük bölümünde Kaplan Kelebekleri’nin de aralarında olduğu 40'dan fazla tür kelebeği gözlemlemek mümkün.

KAYA KÖYÜ

Tarihi Fethiye Kalesinin arkasından güneye doğru giden dağ yolunu izlerseniz, 7 km ötede Anadolulu Rumların 1922 yılına kadar yaşadıkları büyüleyici bir yerleşim yerine ulaşırsınız.

KRAL MEZARLARI

Likya Kaya Mezarları şehir içinde Likya döneminden kalma milattan önce 4. yüzyıl eserleri ile dikkati çeker. Bunlar, şehrin simgesi haline gelen doğal kayaya oyulmuş mezarlardır.

ÇALIŞ

Fethiye'nin 5 km kuzeyinde bulunan Çalış Plajı, bölgenin bir başka güzelliklerle dolu turizm merkezidir.

SAKLIKENT

Saklıkent, Fethiye'nin hemen arkasında, yüksek Toros Dağlarından gelen coşkun suların aşındırması ile oluşan doğal bir güzelliktir.

TLOS

Fethiye'den 28 km uzaklıktaki Tlos, Hititlerin Dlawa olarak tanımladıkları ve Likya'nın 19. yüzyıla kadar varlığını sürdüren en eski yerleşimlerinden biridir.

CADIANDA

Cadianda antik kenti, Fethiye ilçe merkezinden 20 km uzaklıktaki Üzümlü yakınlarında bulunuyor.

PINARA

Likya'nın "Güzellikler merkezi" olan Pınara' ya, Fethiye - Kaş karayolundan Minare Köyüne giden yoldan ulaşılıyor.

XANTHOS

İsa’dan önce 546’da Perslerin işgali sırasında halkının teslim olmayarak tarihin ilk toplu intiharını gerçekleştirdikleri yer olan Xanthos, Likya Federe Birliğinin ilk siyasal başkenti olarak biliniyor.